Kesktolmuimejad

Tsentraalne tolmuimeja – mis see on?
Tsentraaltolmuimeja süsteem koosneb panipaigas, garaazhis või keldris olevast tsentraalseadmest, majja paigaldatud torustikust ja tõmbepesadest, 8-12 m pikkusest tõmbevoolikust ning erinevate koristustööde tarbeks mõeldud otsikute komplektist. Tsentraalse tolmuimejaga on koristamine väga mugav sest puudub vajadus tassida tolmuimejat. Keskustolmuimejaga piisab ainult vooliku ühendamisest tõmbepesasse. Tänu keskseadme asukohale ei ole toas koristamise ajal enam müra ning kuna sisse imetud õhku enam tuppa tagasi ei puhuta on see ka tervisele täiesti ohutu. Nii on garanteeritud, et koristamise käigus ei puhuta tuppa mikroobe ja tolmulestasid, mis tekitavad paljudele allergiat

Torustik (1) paigaldatakse põrandatesse, vahelagedesse või seintesse.
Ühest hästi paigaldatud tõmbepesast (2) piisab kuni 100m2 koristamiseks.
Seadme tõmbepesast (3) on võimalik koristada nii garaazhi kui ka autot.
Prügiluuk (4) on kiire abivahend esiku või köögi koristamiseks ilma, et peaks kasutama voolikut.
Eeleristi (5) tuha, ehitusprahi ja niiske prügi imemiseks.
Väljapuhkeotsiku (6) kaudu viiakse majast välja mikrotolm ja bakterid.

Kesktolmuimeja on mugav, vaikne ja tervisele ohutu.

Keskustolmuimeja on tervisele ohutu.
Tavalise tolmuimejaga eemaldate küll nähtava tolmu kuid nähtamatud kahjulikud mikroosakesed mahuvad läbi filtri mistõttu puhutakse nad tagasi samasse ruumi. Samad mikroosakesed ehk tolmulestad võivad põhjustada mitmesuguseid allergilisi reaktsioone ja pikema aja jooksul isegi astmat.

Tsentraaltolmuimeja paigaldus on lihtne.
Tsentraaltolmuimeja süsteemi on üllatavalt kerge paigaldada igasugustesse hoonetesse. Vaikselt töötavat tsentraalset tolmuimejat võib paigaldada nii uude kui vanasse majja. Torustiku jaoks leiab varjatud paigutusvõimalusi kappide ja riiulite soklites, samuti kergete vaheseinte sees, põrandas ning laes. Seega ei eelda süsteemi paigaldamine tingimata remondi tegemist. Tsentraaltolmuimeja paigaldamisega saab hakkama ka iga klient ise. Võttes appi eesti keelse paigaldusjuhendi ei ole selle paigaldamine kuigi suur kunst. Küsimuste tekkimise korral saab alati abi meie müügikonsultantidelt.

Kui tihti tuleb vahetada tolmuimeja filtrit?
Beam keskustolmuimejatel on uus patenteeritud CleanStream filter, mis on välja töötatud koos GoreTex´i tootjaga. Filtrit pole vaja vahetada ega pesta.

Kuhu on mõistlik tsentraaltolmuimeja paigaldada?
Tsentraaltolmuimeja praktiline asukoht on garaazhis või panipaigas. Kõikidel seadmetel on tõmbepesa juba ka tolmuimeja enda küljes või kõrval. Sellisel juhul on hea võimalus kasutada tolmuimejat ka seadme enda paiknemise piirkonnas. Näiteks paigaldades tsentraalseadme garaazhi võite muretult koristada sellega autot.

Tolmuimeja ja tervis
Koduloomade arvukuse kasv ning õhukindlast ehitamisest tingitud loomuliku õhuvahetuse vähenemine on tõstatanud päevakorda allergia probleemi. Ligikaudu 90% ajast viibib inimene siseruumides – seega sisekliima kvaliteedi parandamise kaudu on suuresti võimalik vähendada inimeste haigestumist ning tõsta seeläbi töö efektiivsust. Siseruumide regulaarne ja mõistlikul moel koristamine ning õhutamine ongi üks nurgakivi allergia vastu võitlemisel.

Siseruumi õhu kvaliteet mõjutab kõige enam allergiasümptomite teket. Paljud allergoloogid soovitavad oma patsientidele tavalise tolmuimeja asemel tsentraalset tolmuimejat.

* Värske uurimuse järgi vähendab kesktolmuimemissüsteem allergiaid järgmiselt:

Ninavaevusi 47%
Silmavaevusi 61%
Unehäireid 44%
Muid vaevusi 48%
( * UC – Davis Kalifornia Ülikool, Davis, kliiniline uurimus, juhendajad doktorid M. Naguva ja M. Eric Gershwin Mõlemad allergia ja kliinilise immunoloogia uurijad. )

Millest alustada?
Tsentraalset tolmuimejat on võimalik paigaldada nii uude kui ka olemasolevasse majja. Uue maja ehitamisel on torustiku ning tõmbepesade paigaldamisel rohkem võimalusi ning ehituse edenedes saab jooksvalt teha vajadusel muudatusi. Olemasolevas majas tuleks torustiku planeerimisel läbi mõelda võimalikud kulgemisteed. Juba ehitatud majades kasutatakse tihtipeale tõmbepesade paigaldust põrandatesse. Samuti saab ära kasutada seinakappe torustiku eluruumidesse sissetoomiseks. Sellisel juhul paigaldatakse tõmbepesad kapi seinale. Tüüpilisemateks torustiku kulgemisteedena leiavad kasutust ka vaheseinad ning mööblisoklid.

Tsentraalse tolmuimeja süsteemi planeerimisel tuleks seega alustada eelkõige projekti koostamisest. Kui Teie uue maja projekti ei ole tsentraalset tolmuimejat sisse planeeritud, siis saame selles Teid ise aidata, kui võtate meie müüjatega ühendust. Koostame Teile vastava projekti, kus on ära märgitud ka süsteemi kogumaksumus.

Beam argumendid
Ameerika kvaliteettoode maailma suurimalt tootjalt. Juba 1957. aastast alates toodetud “Beam” kaubamärki müüakse rohkem kui 40-s riigis.
“Beam” on osa Electrolux´i kontsernist, mis tähendab, et varuosade saamine ja hooldus on tagatud.
“Beam” -i tsentraalseadmed on terasest korpusega, toruühendused kindlustatakse liimiga – seetõttu pole vaja karta lekkeid.
Laste seisukohast turvalised tõmbepesad – katte avamine ei käivita seadet.
Tsentraalseadmel on oma tõmbepesa. Mudelitel BU-195 ja 2700 võib tõmbepesa ühendada torustikuga üksuse kõrvale. Kõikidel mudelitel on lülitus vooliku käepidemel.
Väljasuunduva õhu mürasummuti on alati standardvarustuses kaasas.
Tolmumahuti on ABS – plastikust ning sellel on hõlbus Twist-Lock avamismehhanism.
Tolmumahuti akna kaudu saab otsustada tühjendamisvajaduse üle. Enamasti piisab kui mahutit tühjendada 3-4 korda aastas.
Uus CleanStream filter on välja töötatud koos GoreTex´i tootjaga. Filtrit pole vaja vahetada ega pesta.
Uued AirWatt mootorid on kõigist turul pakutavatest efektiivseimad ja vastupidavaimad. Serenity Plus seeria on turul pakutavatest kõige vaiksem – müratase on kõigest 61-66 dB.
Tsentraalseadmes on Atlis-süsteem – tõmbetorustiku võib paigaldada ükskõik kummalt poolt.
Lihtne paigaldada nii uude kui vanasse majja.
Mitmekülgne lisavarustus.